Hos oss i Nifen handlar det inte bara om att spela fotboll, utan om att forma framtidens spelare genom gemenskap, respekt och en stor dos glädje.
Vår vision som ledare är att skapa en meningsfull och rolig miljö där varje spelare kan växa, både som individ och som en värdefull del av laget.
Fotboll är mer än bara ett spel – det är en resa av glädje, utmaningar och prestationer och vi vill skapa ett sammanhang där spelarna kan utvecklas och trivas både på och utanför planen.
Vi är övertygade om att alla har potentialen att bli en inspirerande och framgångsrik fotbollsspelare. Som ledare kommer vi att stödja varje spelares utveckling och ge dem verktygen de behöver för att nå sina mål.
Om du är sugen på att testa spela med oss går du in på fliken "bli medlem" och väljer sedan Pojkar 2016. Genom att bli medlem får ni 3-4 fria träningar innan ni behöver bestämma er samt all information om träningstider osv.
Ladda gärna ner appen Sportadmin för enklare hantering av kallelser.
Vi tränar Söndagar 09.25-11.00 på Kvarnängen.
Instagram: nifenp2016
Välkomna!